Zayıf Görünmek İçin

Zayıf Görünmek İçin
11 Kasım 2015 13:53

Kıyafet hileleriyle daha zayıf ve daha zarif görünmek sizin elinizde, yeter ki doğru kombinasyon yapın…

Kadınlar takıntı haline getirdikleri taraflarını (ki asla bir kusur değildir!) gizli ayrıntılarla yok edebilirler. Kıyafet hileleriyle daha zayıf ve daha zarif görünmek elinizde, yeter ki doğru kombinasyon yapın…

İşte zayıf görünmenin ipuçları:

*Kilo sorununuz var diye kendinizi koyu renklere mahkum etmeyin.Kilonuzun ağırlıklı olduğu bölgede koyu rengi, canlı bir renkle kombine edin.Geniş kalçalarınız varsa üst kıyafetiniz parlak renk olsun.

*Üst bölgesi kilolu kadınlar kayık yaka yerine (v) yakayı tercih etsin. Enine çizgili, beyaz ve iri desenli bluzlardan kaçının; boyuna çizgili kıyafatlerden yana olun.Asimetrik çizgiler de zayıf görünmede çok etkili.

*Büyük aksesuarlar ve boyna sarılar fularlar gözü yanıltarak vÜcudunuzu olduğumuzdan ince gösterir.Büyük kolyeler takarak hem sezon modasını takip etmiş hem de zayıf görünmüş olacaksınız.

*Tercihiniz dökümlü bir etek ve şık bir şalvarsa bunu üzerinize belden oturan bir ceketle birleştirin.

*Basen bölgesi geniş kadınlar için kalçayı saran dar pantolanlardan ziyade boru paça pantolonlar; etekte ise kloş yada dar etekler ideal.

*Burnu kapalı ayakkabılar ayaklarınızı daha küçük gösterir.Dolgu topuk ise bacakları kalın gösterir.İnce topuklu ayakkabı ince ve zarif bir duruş sergiler.

*Koyu renk makyaj tıpkı kıyafette olduğu gibi suratınızı inceltir.

*Saç ne kadar kabarıksa yüzü o kadar küçük görünür.Perçemde yanlardan düz fön yüzü ince gösterirken; tepeden toplanmış atkuyruğu suratınızı sivrileştirir zayıf görünmenize yardımcı
olur.

*Göbekli ve beli kalın kadınlar göbek ortasından pantolon tercih etsinler.Yüksek ya da düşük bel pantolondan kaçınsınlar.

*Sert kumaşlardan uzak durun. Yumuşak, hafif ve vücudunuzda kayan kumaşı tercih edin. Böylelikle vücudun genel hatlarını kapatın.

KIYAFET

Renkler: Koyu renklerin zayıflattığını unutmayın. Renk uyumu olan kıyafetler seçin. Tek bir renk giyerseniz daha ince görünürsünüz. Modası geçmeyen siyahı ve asker yeşilini kullanabilirsiniz. Koyu renkleri vücudunuzun alt kısmına giyin, böylelikle daha ince görünürsünüz.
Desenler: Giyeceğiniz kıyafette büyük şekiller olmamasına dikkat edin. Küçük şekiller, her zaman sizi ince gösterir. Üstünüze büyük şekillerden ve geometrik desenlerden oluşan giysiler giymeyin. Enine çizgiler yerine, boyuna çizgileri tercih edin.
Etek: Etek boyu seçimi çok önemlidir. Etek boyu sizi vezir de edebilir rezil de. Yanlış yaptığınız bir seçim, sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterir. Dizde biten etekleri ya da uzun etekleri tercih etmelisiniz. Diz üstündeki etekler, dikkati kalın olan üst bacaklara çekerler.
Pantolon: Diz altında biten kapri pantolonları giyebilirsiniz. Pantolonlarda cep seçimine dikkat edin. Çünkü cepsiz pantolonlar kalçalarınızı daha büyük gösterir. Cepli pantolonlar ise kalçadaki fazlalıkları kapatmada, her zaman yararlı olur.

VÜCUT

Ten rengi: Yanık ten, her zaman daha sağlıklı ve zayıf bir görüntü yaratır. Eğer hâlâ bronzlaşmadıysanız, bronzlaştırıcı pudra ve kremlerle teninizi koyulaştırın.
Bacaklar: Bacaklarınızın ince ve seksi görünmesini istiyorsanız önüne ve arkasına vücut yağı sürün. Bacağınızın daha uzun ve ince olduğunu göreceksiniz.
Eller: Parmaklarınız kısa ve tombul diye üzülmeyin, çünkü bunun da bir çaresi var. Ojenizi sürerken tırnaklarınızın kenarlarında boşluk bırakın. Artık daha ince görünüyorlar değil mi?

MAKYAJ

Makyaj yaparken elmacık kemiklerinizin altına koyu tonlarda allık sürmeyi tercih edin. Yüzünüzü daha zayıf gösterecektir. Gözlerinizin üst kapağının dışına siyah göz kalemi sürün. Alt kısmına ise göz kalemi çekmeyin, aksi halde gözleriniz daha küçük görünür. Gözlerinizin büyük görünmesi, yüzünüzün de zayıf görünmesini sağlar. Ayrıca mutlaka kirpiklerinizi kıvırıp maskara sürün.
Kaşlar: Eğer iri bir yüze sahipseniz, kalın kaşlar, yüzünüzde daha fazla yer kaplayacağı için daha ince görünürsünüz. Kaşlarınız ince ise bu yüzünüzü daha iri gösterecektir.
SAÇ

İnce görünmek için en önemli adımlardan biri de saçlar. Topuzlar ya da atkuyrukları yuvarlak yüz hatlarını uzatır. Eğer kakülleriniz varsa, kesinlikle yuvarlak fön çektirmeyin. Yüzünüz olduğundan daha şişman görünür. Boynunuzun kısa olmasından yakınıyorsanız, saçlarınızı arkada toplayın ve omuzlarınızın görünmesini sağlayın. Vücudunuzun üst kısmı daha uzun görünecektir. Unutmayın; küçük hileler her zaman işe yarar, özellikle de saçlarda.

AYAKKABI

Boyunuz uzun da olsa yüksek topuklu ayakkabılar giyin. Bu, siluetinizi daha ince gösterecektir. Çünkü alçak topuklar sizi kilolu ve kısa boylu gösterir. Ayrıca ayakkabıda, bilekten bağlı modeller, her ne kadar seksi olsalar da, bacak boyunuzu kısa gösterir. Bacaklarınızın ve genel görünümünüzün olduğundan daha ince görünmesi için, bilekten bağlı olmayan modelleri seçin. Doğru seçimlerin ne kadar işe yaradığını göreceksiniz.

Bir Yorum Yazın

Reklam Alanı

Facebook Kutusu

Tasarım ve Programlama Engin Tasarım