‘Renklerin Işığında’

‘Renklerin Işığında’
28 Ekim 2015 12:38

‘Renklerin Işığında’

 

Kolin Hotel’de 7 Eylül’de kapılarını açacak ve 11 Eylül’e kadar ziyaretçilerini ağırlayacak olan ‘Renklerin Işığında’ isimli serginin sahibi Mükerrem Şen ile kısa bir söyleşi yaptık. İzmirli Sanatçı Mükerrem Şen ‘Renklerin Işığında’ simli ikinci kişisel sergisini de neden Çanakkale’de açmak istediğini dergimiz Çanakkale Aktüel’e anlattı.

 

 

Merhaba Mükerrem Hanım Nasılsınız?

 

Teşekkür ederim Sami Bey siz nasılsınız?

 

Öncelikle Çanakkaleli okuyucularımıza biraz kendinizden bahseder misiniz?

 

1952 yılında İzmir’de doğdum. İzmir Ticaret Meslek Lisesi mezunuyum. 1970 yılında Köy Hizmetleri İzmir Bölge Müdürlüğünde işe başladım. 1989 yılında emekli oldum.

 

Sanata olan ilginiz nasıl başladı?

 

Resme zaten yeteneğim vardı, emekli olduktan sonra da İzmir Karşıyaka’daki atölyelerde kurslara başladım. Resmin yanı sıra çini sanatı ile ilgili kurslara da katıldım. Halen ikisine birlikte devam etmekteyim.

 

Niçin Çanakkale de sergi açma isteği duydunuz?

 

Benim bir kızım ve bir oğlum var. Oğlum İzmir’de tekstil mühendisliği yapıyor. Kızım da İşte Çanakkale Gazetesi ve Çanakkale Aktüel dergisi sahibi Hakan Korkmaz ile evlenerek Çanakkale’ye yerleşti. İzmir Aliağa Rafinerisinde makine mühendisi olan eşimi 2011’in Ekim ayında kaybettikten sonra yalnız kalmam nedeniyle ve kızım ve damadımın iş yoğunluğu sebebiyle İzmir’e gelememelerini göz önüne alarak ilk sergim olan ‘Hayatın içinden kareler’ i 2013 yılında kızımın bulunduğu kent olan Çanakkale’de açtım. Çanakkale’nin oturduğum İzmir Karşıyaka İlçesi’ne benzerliği ve insanlarının çağdaş oluşu sebebiyle bu kentte yabancılık çekmiyorum. Kendimi evimde hissetmeme sebep oluyor. İlk sergime duyulan ilgiden ötürü de ikinci sergimi de 7 Eylül’de Kolin Hotel’de gerçekleştireceğim. Buradan da Çanakkale Aktüel vesilesi ile benden ilgi ve alakalarını esirgemeyen Kolin Hotel Halkla İlişkiler sorumlusu Esra Hanım’a teşekkürlerimi iletmek isterim.

 

Peki, bu kaçıncı serginiz olacak?

 

İzmir de atölye bazında birçok karma sergiye katıldım, 2013 yılının Haziran ayında ilk kişisel sergimi açtım. Bu da benim ikinci kişisel sergim olacak.

 

Son olarak Çanakkale Aktüel okuyucularına söylemek istediğiniz bir şeyler var mıdır?

 

Kolin Hotel’de7 Eylül Pazartesi günü başlayıp 11 Eylül gününe kadar devam edecek olan yağlı boya resim sergime tüm Çanakkale halkını davet ediyorum. Bu röportaj içinde ayrıca sizlere teşekkür ederim.

 

Biz teşekkür ederiz, o zaman herkesi Eylül ayının ilk haftası Kolin Hotel’e bekliyoruz.

 

Röportaj: Hasan Sami ER

Bir Yorum Yazın

Reklam Alanı

Facebook Kutusu

Tasarım ve Programlama Engin Tasarım