KIŞ AYLARINDA EV DEKORASYONU

KIŞ AYLARINDA EV DEKORASYONU
11 Kasım 2015 10:56

Pek çoğumuz, kış aylarında kendimizi kötü bir ruh haline bürünmüş şekilde buluyoruz. Kış aylarında kendimizi kötü hissetmemizin sebebi ise, havaların genellikle kapalı ve soğuk oluşu; yani bir nevi, evlerimize kapanıyoruz ve ruh halimiz olumsuz etkileniyor. Peki, kış aylarında, kış dekorasyonu olarak da nitelendirebileceğimiz bir ev dekorasyonu ile kendimizi daha iyi hissetmemiz mümkün olmaz mı? Denemeye ne dersiniz? Kış aylarında ev dekorasyonunu ne şekilde değiştirirseniz kendinizi daha iyi hissedersiniz? Ev dekorasyonunda renk, ev dekorasyonunda koku, ev dekorasyonunda ışık… Pek çok şey yaparak değiştirdiğiniz ev dekorasyonu ile kış dekorasyonu sayesinde, kış aylarında kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz… İşte size örnek ve öneriler…

Ful Spektrum Ampuller
Ev dekorasyonu için kış dekorasyonu uygulaması gerçekleştirmek istiyorsanız, ev dekorasyonunda, az ışık alan karanlık bölgelere, ful spektrum kompakt ampuller yerleştirebilirsiniz. Ful spektrum ampuller, az enerji kullanımı gerçekleştirirler. Güneş ışığının rengine yakın beyazlıkta ışık verir; ve ışık terapisine katkıda bulunurken, bir de ısı verirler; ki bu da güneş enerjisini evinizin içinde aldığınız hissini size yaşatacaktır. Bu nedenle, kış aylarında ev dekorasyonu için ful spektrum ampul kullanımı gerçekleştirmeniz önerilebilir.

Renkler
Kış aylarında, kış dekorasyonu ile ev dekorasyonunu birbirine karıştırmadan, ruh halinizi olumlandırmak istiyorsanız, kış renklerinden de yararlanabilirsiniz. Kış renklerinden faydalanmak için ev dekorasyonunda mutlaka duvarlarınızın renklerini değiştirmek gibi kalıcı uygulamalara gitmek durumunda değilsiniz. Mesela: yastıklarınızın rengini değiştirebilirsiniz. Kış renklerinden oluşan bir halı alabilirsiniz. Vazolarınızın renklerini kış renklerine uyumlu hale getirebilirsiniz. Peki, kış renkleri nelerdir? Kış renkleri arasında ilk sırada sarıdan söz edilmektedir. Sarının, kış renkleri arasında ilk sırada olmasının sebebi keyif veren bir renk olmasıdır. Sarı aynı zamanda uyarıcı özellik de göstermektedir. Sarının, pozitif düşünceleri tetikleyen bir özelliği de bulunmaktadır. Mor, portakal rengi ve kırmızı da, kış renkleri arasında kendisine özel bir yer edinmiş alternatifler arasında yer almaktadır.
Bitkiler
Kış bitkileri arasında en önemlisi de aslında nergis zambağıdır. Nergis zambağı, kırmızı rengi ile, hem odanın; hem de sizin ruh halinizi değiştirecektir. Kış bitkileri arasında yer alan nergis zambağı, aynı zamanda, kokusu ile de yüzünüzü güldürmeyi başaracaktır. Kış bitkileri arasında sadece nergis zambağından söz etmek de yeterli değildir. Herhangi bir canlı çiçeğin büyümesini izlemek bile, sizin kış aylarında olumlu ruh haline sahip olmanızı sağlayacak nitelikte olacaktır.

Işık Terapisi
Gününüzün yarım saatlik bir dilimini, bir ışık altında oturarak geçirdiğinizde, kendinizi, kış aylarında daha rahat ve iyi hissedersiniz. Hiç bir yan etkisi bulunmayan ışık terapisini, kış dekorasyonuna nasıl yansıtabileceğinize bakacak olursak: ev dekorasyonunda, bilgisayarınızın üzerine bir ışık koyabilirsiniz ve bu yarım saatlik zaman dilimini internette değerlendirerek ışık altında oturarak ışık terapisi gerçekleştirmiş olabilirsiniz. Yatağınızın başucuna bir ışık koyabilir ve yarım saat kitap okuyabilirsiniz; bu sayede hem okuyarak; hem de ışık terapisi alarak, kendinizi daha iyi hissetmiş olursunuz. Işık terapisinden, ev dekorasyonunda bir değişiklik yapmadan yararlanmak istiyorsanız da, evinizin herhangi bir yerinde, yarım saat, sadece oturabilirsiniz.

Kokular
Kış kokuları da kış aylarında ruh halinizin olumlanması için yararlanabileceğiniz faktörler arasında yer alıyor. Kış dekorasyonunda kullanacağınız kış kokuları, taze, temiz ve saf; fakat parfüm gibi de olmayan kokulardan oluşmalı. Peki, ev dekorasyonunda kış kokuları olarak neleri önerebiliriz? Tatlı portakal kokusu, mandalina kokusu, bergamot kokusu… Kış kokuları arasında önerilebilecek, kış kokuları özelliği taşıyan; kış dekorasyonunda kullanılabilecek kokulardan.

Bir Yorum Yazın

Reklam Alanı

Facebook Kutusu

Tasarım ve Programlama Engin Tasarım