ÇANAKKALE EĞLENMEYİ SEVEN BİR ŞEHİR

ÇANAKKALE EĞLENMEYİ SEVEN BİR ŞEHİR
11 Kasım 2015 14:16

Çizgi Ötesi Organizasyon – Çanakkale’nin kurucu ortağı Eylem Demirbaş Ersoy, 15 yıllık organizasyon şirketi tecrübesini doğduğu şehir olan Çanakkale’ye de taşıdı. 2014 yılı Aralık ayında açılan Çizgi Ötesi Organizasyon – Çanakkale, kurumsal iş tecrübesine sahip bir şirket ile çalışmak isteyenlerin yeni adresi olmuş durumda. Organizasyon sektörü ve Çanakkalelilerin bu sektöre bakış açısı hakkında gerçekleştirdiğimiz keyifli söyleşide Ersoy, “ Çanakkale’nin insanı ne istediğini biliyor. Burası eğlenmeyi seven bir şehir” dedi.

Öncelikle Çizgi Ötesi Organizasyon – Çanakkale ne zaman kuruldu?

Çizgi Ötesi Organizasyon – Çanakkale şubemizi 2014 yılı Aralık ayında açtık. Ancak sektördeki geçmişimiz daha eski. Çizgi Ötesi, 15 yıl önce İstanbul’da eşim Erdem Ersoy ile birlikte kurduğumuz bir grup şirketi. Grup içinde organizasyon, dekorasyon, prodüksiyon, direct marketing ve wedding başlıklı beş şirketimiz daha var. İstanbul’da özellikle kurumsal müşterilerimizin organizasyonlarında etkin bir biçimde çalışmaya devam ediyoruz. Ağırlıklı olarak bayii toplantıları, lansmanlar, özel geceler, konserler olmak üzere pek çok etkinlikte müşterilerimizin iş ortağıyız diyebilirim.

Organizasyon şirketi kurmak için neden Çanakkale’yi tercih ettiniz?

Ben doğma büyüme Çanakkaleliyim. Liseyi bitirene kadar da Çanakkale’de yaşadım. Üniversite eğitimimi İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde tamamladım. Çalışma hayatıma öğrenciyken başladım. Bir yıl kadar ekonomi muhabirliği deneyimim oldu. Ardından halkla ilişkiler sektörüne geçtim.  Türkiye’nin önde gelen kurumsal iletişim ajanslarının üçünde toplam yedi yıl çalıştım. Çalıştığım ajanslarda ulusal ve uluslararası birçok firmanın medya ve müşteri ilişkilerinde yöneticilik yaptım. Hiçbir zaman medya sektöründen kopmadım. Eşim de bu ajanslardan birinde organizasyon yöneticisi idi. Biriktirdiğimiz tecrübemizle kendi organizasyon şirketimizi kurmaya karar verip 15 yıl önce Çizgi Ötesi’ni kurduk. Şirketimizin Antalya’da bir irtibat bürosu var. Çanakkale şubemizde de ben ve kardeşim Amaç Demirbaş ile ortağız. Amaç, 10 yıllık bankacılık tecrübesiyle şirketin mali işlerinin yöneticisi. Ayrıca profesyonel fotoğrafçı olması etkinliklerimizde fotoğraf hizmetini de sunabilmemize fayda sağlıyor.

Organizasyon sektöründe bulunmak aklınıza nasıl geldi?

Zaten İstanbul’daki çalışma hayatımda da her zaman organizasyonun içindeydim. Basın toplantıları, basın lansmanları ile birlikte de olsa. İstanbul’da kendi şirketimizi kurduktan sonra organizasyonun içine tamamen dahil oldum.  Bazen tam zamanlı bazen de dışarıdan destekle her zaman bu şirketin hem kurucu ortağı hem de çalışanı oldum. Dolayısıyla yabancı olduğum bir sektör değildi.

Çanakkalelilerin organizasyon sektörüne bakışı nasıl?

Çanakkale eğlenmeyi bilen bir şehir. Yaptığım görüşmelerde gayet bilinçli ve ne istediğini bilen insanlarla karşılaştım. Ofisi açtıktan sonra etkin bir reklam tanıtım çalışması da yaptık. Bu çalışmalar bilinirliğimizin artmasında fayda sağladı.

En çok hangi dönemlerde hangi organizasyonlarda yoğunluk oluyor?

Yazın ağırlıklı olarak düğün organizasyonları, diğer dönemlerde ise çocuk doğum günleri, özel geceler, kutlamalar, evlilik teklifi organizasyonları, açılışlar ve lansmanlar daha yoğun oluyor.

Müşterilerinize sunabileceğiniz, sizin hazırladığınız organizasyon seçenekleriniz var mı? Yoksa organizasyonlar kişilerin istekleri doğrultusunda mı şekilleniyor?

İstanbul’da daha çok kurumsal alanda tecrübeli olduğumuz için bu alanda üretebileceğimiz fikir ve hizmetlerden hiçbir zaman vazgeçmedim. Çanakkale’de de kurumsal alandaki müşterilerimizle çalışabilecek projeleri kendimiz üretiyoruz. Müşterinin bize gelip neler istediğini anlatmasını beklemiyoruz. Uygun olabilecek projeleri araştırıp geliştiriyor ve sunuyoruz. Bu da Çanakkale’deki önemli farklarımızdan biridir. Düğün, davet gibi kişiye özel organizasyonlarda ise müşteriyi tanıyıp ne istediğini anlamak işin en önemli kısmı. Öncelikle onun hayallerine odaklanıp sonra neler sunabileceğimizi belirliyoruz.

Size göre insanlar neden Çizgi Ötesi Organizasyon – Çanakkale’yi tercih etmeli?

2015 yaz sezonunda hem Çanakkale merkez hem de ilçelerde birçok düğün organizasyonu gerçekleştirdik. Bizim işimizde müşteri memnuniyeti esastır ki onda da başarılı olduk. Düğün, davet, açılış, doğum günü gibi etkinliklerde zaten iddialıyız ancak halen İstanbul’da etkin bir biçimde çalışmaya devam eden grup şirketimiz, biriktirdiğimiz tecrübe, buradaki festival, konser, gezi programları gibi etkinliklerde de bizi güçlü kılıyor. Bunların da üstesinden gelebilecek donanıma sahibiz.

Bir Yorum Yazın

Reklam Alanı

Facebook Kutusu

Tasarım ve Programlama Engin Tasarım